METİN OKTAY TESİSLERİ’NİN GELİŞTİRİLMESİ

Torbalı’daki 80 dönümlük arazi üzerine 2014 yılında yapımına başlanan Altınordu Futbol Meslek Okulu Tesisleri’nde çim sahaların tohumunu 9 Eylül 2015’te atıldı, 28 Eylül 2015’te tam kapasiteyle hizmet vermeye başladı.

Kulübün 92. kuruluş yıldönümünde (26 Aralık) çim sahalarda ilk karşılaşma oynandı. AFMO olarak anılan Altınordu Futbol Meslek Okulu’nda FIFA standartlarında tribünlü 5 saha, 1 futsal salonu, 1 spor salonu, 2 plaj futbolu sahası, 1 forvet şut çalışma ve 1 kaleci eğitim alanı, lojmanlar, idari merkez, yemekhane ve sosyal tesislerden oluşacak.

Başkan Seyit Mehmet Özkan, “Bu toprakların çocuklarından gerçek profesyonel futbolcular yetiştirmek için yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bu tesislerden, sadece Altınordumuzun değil Türk futbolunun geleceğinin teminatı olacak çocuklarımız yetişecek. Hiç unutulmasın diye açılış için özellikle 9 Eylül’ü tercih ettik. İzmir’in kurtuluş gününde biz de Türk futbolunun üretkenliği yolunda çok önemli bir adım atmış bulunduk” dedi.

Tesislerde biri suni, üç UEFA standartlarında çim saha, U13,U14, U15, U16 ve U17 ekiplerinin kaldığı kamp merkezi, forvet ve kaleci çalışma sahaları bulunuyor. Tesise iki nizami saha, bir futsal salonu, U19 Takımı için kamp merkezi yapılması için İZVAK nezdinde Gençlik Hizmetleri Spor Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu ile temaslar sürüyor…

FOTOĞRAF GALERİSİ

Top