İŞTE İZMİR İKLİMİ
İZMİR Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) çatısı altında bulunan ve profesyonel liglerde yarışan   İzmir kulüpleri; İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden gelecek 18 milyon TL’lik reklam gelirinin dağılımını, tam bir uzlaşı ve mutabakat içerisinde yaptı.
İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin , İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) çatısı altında profesyonel liglerde yer alan kulüplere yapacağı 18 milyon TL’lik reklam anlaşmasında kulüplerin alacağı pay, kulüp başkanlarının imzaladığı ortak mutabakat protokolü ile belli oldu.

İZVAK Başkanı Ali Erten’in “Tam bir uzlaşı ”olarak nitelendirdiği dağılım sonucunda; Süper Lig’deki Göztepe’nin 5 milyon 538 bin 465 TL, TFF 1. Lig’deki Altay, Altınordu ve Menemenspor’un 2 milyon 769 bin 230’ar TL, 3. Lig’deki Karşıyaka, Bucaspor 1928 ve Bergama Belediyespor’un ise 1 milyon 384 bin 615’er TL alacağını açıklandı.

Başkan Tunç Soyer, 07 Ocak tarihinde İZVAK organizasyonunda kulüp başkanları ile yapılan çevrimiçi toplantıda, profesyonel liglerde er alan İzmir takımları dışında amatör kulüplere de ayrı bir destek paketi hazırlayacaklarını belirtmişti.

İZVAK Başkanı Erten, kendi talepleri doğrultusunda ödemenin direkt olarak kulüplere yapılacağını, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in dile getirdiği “İzmir spor filmi” ile ilgili ek kaynak yaratmak için diğer çözüm ortakları ile çalışmaya başladıklarını belirterek, “Sessiz, sedasız ve tam bir uzlaşı ile gelinen nokta, yıllar içinde gelişen iklimin güzel ve verimli bir sonucu. Belediye Başkanımız Tunç Soyer de kulüplerimizin daha büyük başarılara imza atacağı inancıyla bu uzlaşmacı yaklaşımlarından dolayı yönetimimize ve tüm kulüplerimize teşekkürlerini iletti” dedi.

Erten, kulüplerin imzaladığı dağılımı belirleyen ortak protokolün pazartesi günü İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edileceğini de sözlerine ekleyerek, “ Tam bir uzlaşı ile gelinen nokta, kulüplerimiz, kulüp başkanlarımız ,yönetimlerimiz ve kurumlarımızla hep beraber, büyük emeklerle ,sabırla yıllar içinde geliştirdiğimiz işbirliği ve dayanışmanın güzel bir sonucudur.  Ortak bir amaç için birlikte hareket etmek çok önemli. Bu bizim en büyük gücümüz. Emeği geçen , destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Pandemi sezonunun zorluklarını dayanışma ve işbirliği ile birlikte aşmak için kulüplerimizle, kurumlarımızla el ele olmaya, birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Uzlaşmacı tutumunu koruyan ve bunu her geçen gün daha da geliştiren kulüplerimize, başkan ve yöneticilerimize teşekkür ederiz " yorumu yaptı.
Tarih: 17 Ocak 2021, Pazar
Top